Drajver Na Videokameru Genius !!EXCLUSIVE!!
Pokud kamera ve Windows 11 nefunguje, je možné, že po nedávné aktualizaci chybí ovladače. Je také možné, že kameru blokuje antivirový program, vyskytl se nějaký problém s aplikací, kterou používáte, nebo můžete mít v nastavení ochrany soukromí zakázaný přístup ke kameře pro určité aplikace.
drajver na videokameru genius
Pokud pro kameru nejsou žádné aktualizace, zkuste vybrat Upřesnit možnosti > Nepovinné aktualizace a vyhledat jakékoliv aktualizace ovladačů pro kameru. Povolte dostupné aktualizace pro instalaci a až bude zařízení připravené, restartujte ho.
Pokud jste nedávno aktualizovali Windows 11, budete možná muset udělit aplikacím oprávnění používat kameru. V novějších verzích Windows 11 nemají některé aplikace ve výchozím nastavení ke kameře přístup.
V nastavení antivirového softwaru vyhledejte nastavení, která blokují přístup ke kameře nebo oprávnění používat webkameru. Pokud potřebujete pomoc, navštivte web výrobce antivirového softwaru.
Pokud kamera ve Windows 10 nefunguje, je možné, že po nedávné aktualizaci chybí ovladače. Je také možné, že kameru blokuje antivirový program, vyskytl se nějaký problém s aplikací, kterou používáte, nebo můžete mít v nastavení ochrany soukromí zakázaný přístup ke kameře pro určité aplikace.
Zkontrolujte si aktualizace. Vyberte Start > Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Update > Vyhledat aktualizace. Pokud se zobrazí možnost Zobrazit volitelné aktualizace, vyberte ji a zkontrolujte, jestli nejsou k dispozici aktualizace pro vaši kameru. Povolte dostupné aktualizace pro instalaci a až bude zařízení připravené, restartujte ho.
Pokud jste nedávno aktualizovali Windows 10, budete možná muset udělit aplikacím oprávnění používat kameru. V novějších verzích systému Windows 10 nemají některé aplikace ve výchozím nastavení ke kameře přístup.
Bežnú videokameru, ktorá slúži na natáčanie videí pozná takmer každý z vás. Viete však, na čo slúži webkamera? V tomto článku sa dozviete, čo to vlastne webkamera je, na čo slúži a podľa čoho sa máte rozhodovať pri jej kúpe.
Veľmi dôležité je spomenúť, že na rozlíšenie má vplyv internetové pripojenie. Ak máte slabý internet, zbytočne budete vyberať špičkovú webkameru s vysokým rozlíšením. Nebude vám poskytovať vynikajúcu kvalitu obrazu, pretože čím pomalšie internetové pripojenie máte, tým je výsledná kvalita obrazu nižšia. Rovnako to platí aj pre ľudí, ktorí budú zapojení do vášho videohovoru.
Okrem dobrej kvality videa by ste sa mali uistiť, či má vaša webkamera mikrofón na zachytávanie zvuku. Webkamery sú k dispozícií s integrovaným mikrofónom alebo bez neho. Výber závisí od toho, na čo budete webkameru používať. Kvalitný mikrofón (zabudovaný alebo externý) do výraznej miery zlepší celkový dopad na zvuk akéhokoľvek videohovoru.
Väčšina modelov webkamier s integrovaným mikrofónom poskytuje slabší zvuk, dokonca vám môže znieť plechovo. Pokiaľ nepatríte medzi náročných užívateľov a budete webkameru využívať na videohovory napríklad prostredníctvom Skype-u, potom vám postačí aj takýto model webkamery so vstavaným mikrofónom. Ak však webkameru budete využívať pracovne alebo na profesionálnej úrovni, v takom prípade je lepšie zaobstarať si kvalitný externý mikrofón a webkameru, ktorá umožňuje jeho pripojenie.
Podobne, ako vyššie spomínané zaostrovanie, tak i korekcia pri slabom osvetlení patrí medzi nápomocné funkcie webkamery. Jej úlohou je zosvetliť a upraviť snímky v tmavej miestnosti. Korekcia pri slabom osvetlení je veľmi užitočná, najmä ak budete potrebovať použiť webkameru zavčas ráno alebo neskoro večer. V tomto čase nie je dostatok svetla v miestnosti a vaša tvár potrebuje oveľa viac svetla, ako len žiaru z monitora.
Výber spôsobu uchytenia závisí najmä na vašich požiadavkách. Avšak treba brať do úvahy, že v prípade zapojenia prostredníctvom USB kábla, musíte dbať na jeho dĺžku. Aby sa nestalo, že kábel bude krátky a vy tak nebudete môcť webkameru umiestniť na potrebné miesto.
Niektoré modely webkamier už majú v sebe zabudované svetlo, zväčša však býva nevhodne umiestnené (svieti priamo do tváre). Preto je lepšie vybrať si webkameru, ktorá nie je vybavená integrovaným svetlo, ale radšej zvoliť vlastné dodatočné osvetlenie.
Vybrať si môžete webkameru rôznych cenových kategórií, v závislosti od toho aké majú parametre, funkcie či podľa toho, akej sú značky. Každý hneď nepotrebuje najnovší model s vynikajúcim 4K rozlíšením, ktorý patrí medzi najdrahšie. Niektorým bude stačiť lacnejší model za prijateľnú cenu, ktorý poskytuje dobrú kvalitu obrazu.
Pri výbere webkamery je dôležité, akú maximálnu cenu ste ochotní do nej investovať. Obstarávacia cena sa odvíja od rôznych ukazovateľov. Závisí najmä od vašej náročnosti. Ak sa dokážete uskromniť aj s jednoduchosťou a iba základnými funkciami, tak tie najlacnejšie webkamery kúpite do 25 eur. Modely v tejto cenovej kategórií sú vhodné na bežné videohovory (cez Skype, Facebook a ďalšie). Najlepší pomer ceny a kvality poskytujú webkamery, ktoré sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 70 eur. Tie najdrahšie webkamery stoja od 70 eur a viac. Ich cena sa môže vyšplhať pokojne aj na niekoľko stoviek eur. Ak patríte k náročnejším užívateľom a vyžadujete špičkovú webkameru na snímanie profesionálnych videí, v takom prípade siahnite po takýchto drahších modeloch.
Ak ste sa rozhodli pre kúpu novej webkamery, mohlo by vás zaujímať, ako si vybrať čo najrozumnejšie. Vyhnete sa tak tomu, že by ste neskôr ľutovali nesprávnu kúpu zariadenia, ktoré nespĺňa všetky vaše požiadavky. Pripravili sme pre vás 5 užitočných tipov, vďaka ktorým si kúpite ideálnu webkameru pre vás:
Ak plánujete snímať videá, v takom prípade bude užitočný ZOOM, čiže funkcia priblíženia. Dôležitý je aj zvuk. Vyberte si webkameru, ktorá má dostačujúci zvuk, prípadne zvoľte model, kde je možné pripojiť externý mikrofón.
Niektoré webkamery ponúkajú výnimočnú citlivosť pri slabom osvetlení, zatiaľ čo iné nie. Ak budete webkameru používať pri zhoršených svetelných podmienkach, určite sa presvedčte, či daný model bude fungovať dobre, aj keď bude v miestnosti slabšie osvetlenie.
Webkamera poskytuje široké využitie. Najčastejšie slúži na sprostredkovanie videohovorov s rodinou, priateľmi či kolegami. To znamená, že je vhodná pre študentov, učiteľov a profesorov, pracovníkov, podnikateľov a firmy. Jednoducho pre každého, kto sa potrebuje spojiť prostredníctvom internetu s iným človekom alebo skupinou ľudí. Umožňuje online kontakt s ľuďmi, ktorí môžu byť vzdialený aj niekoľko tisíc metrov. Okrem toho sa môže používať na monitorovanie nejakého priestoru, kde sa vyžaduje bezpečnostná kamera. Nápomocná je aj na cestách alebo diaľniciach, kde sníma aktuálnu dopravnú situáciu. Webkameru využíva mnoho zariadení a miest na streamovanie videí alebo obrazu. Zvyčajne na základe snímania informuje svojich potenciálnych zákazníkov o stave naplnenosti, počasia a podobne. Medzi ne patria zoologické záhrady, múzeá, turistické destinácie a ďalšie.
Takmer väčšina modelov webkamier funguje za pomoci počítačovej technológie Plug and Play. To znamená, že webkameru zapojíte pomocou USB alebo WiFi k počítačovému zariadeniu a následne sa táto technológia postará o automatické inštalovanie všetkých potrebných nastavení a ovládačov. Existujú však aj modely, ktoré si vyžadujú ručné nastavenia, ktoré zabezpečia kvalitný snímaný obraz a to presne podľa vašich požiadaviek. Zvyčajne sa jedná o drahšie modely webkamier. 041b061a72